Rubrika: TISKOVÉ ZPRÁVY

Vlašimští ochranáři přenesli více jak 9 000 obojživelníků

3. květen 2013, Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim
Donedávna jste na několika lokalitách Středočeského kraje mohli podél silnice vídat nízké bílé síťové zábrany na ochranu obojživelníků při jarním tahu ze zimoviště na místo rozmnožování. Tah již ustal, poslední sítě byly dnes strženy a pracovníci Českého svazu ochránců přírody sčítají počty zachráněných žab a čolků. Výsledné množství je opět v řádech tisíců.

Květnovým živočichem je vydra

2. květen 2013, Mgr. Radek Drahný
Pátým živočichem, kterého Správa KRNAP představujeme veřejnosti v kampani V Krkonoších jsem doma, je vydra říční. V Krkonoších byla kdysi vyhubena, v posledních několika letech se zase vrací na většinu toků. Její početní stavy odhadujeme mezi 10 a 20 jedinci.

Projekt LIFE Corcontica přináší další dotace hospodářům

2. květen 2013, Mgr. Radek Drahný
Projekt LIFE Corcontica, který od loňského podzimu realizuje Správa KRNAP, přináší finanční prostředky pro oživení života na krkonošských loukách a pastvinách. Od 1. května přijímáme žádosti na péči o první cenné lokality.

KRNAP má nové logo, bude společné pro ČR i Polsko

22. duben 2013, Mgr. Radek Drahný
Český Krkonošský národní park (KRNAP) a polský Karkonoski Park Narodowy (KPN) se budou od dnešního dne prezentovat jedním společným logem.

Nebezpečné žabí putování

19. duben 2013, ČSOP - Český svaz ochránců přírody
Jaro je tu! Obojživelníci se probouzí, opouští svá zimoviště a putují do míst, kde se budou rozmnožovat. Avšak častým místem, kde žabí putování za sexem skončí, jsou silnice. Pod koly aut zahynou každoročně tisíce obojživelníků.

V soukromých zahradách se nebude muset žádat o povolení k pokácení stromu

18. duben 2013, Ministerstvo životního prostředí
Praha, 17. dubna 2013 - Novela vyhlášky o ochraně dřevin a povolování jejich kácení přináší zásadní změnu v přístupu ke kácení dřevin v soukromých zahradách. Majitel zahrady již nebude muset ve správním řízení žádat o povolení pokácet stromy, které se nachází na jeho zahradě. Zároveň Ministerstvo životního prostředí klade větší důraz na ochranu alejí.

Nová on-line mapa ukazuje život i ohrožení beskydských šelem

17. duben 2013, Hnutí DUHA Olomouc
Dnešním dnem spouští Hnutí DUHA unikátní mapovou aplikaci o velkých šelmách na česko-slovenském pomezí. Veřejnost nalezne na http://mapa.selmy.cz údaje o pohybu rysů, medvědů či vlků především na území Chráněné krajinné oblasti Beskydy, ale také například místa, kde dochází k nejčastějším střetům zvířat s automobily či kde byly zaznamenány případy pytláctví.

Boj o rtuť v Neratovicích pokračuje, majitelé Spolany zazdili kompromis

11. duben 2013, Arnika – Centrum pro podporu občanů
NERATOVICE – Vstřícné kroky splachuje polský vlastník Spolany Neratovice do toalety, čeští manažeři se však dohodnout chtěli. Tak hodnotí Arnika výsledky jednání, kterých se na půdě středočeského krajského úřadu účastnila společně se zástupci chemičky. Vyjednávání začalo poté, co krajští úředníci trvali na ukončení používání rtuti pro výrobu chloru podle původní dohody – konec roku 2014 –, Spolana ale žádala o odklad do roku 2020 (1).

Školní mládež napadla stařinu

11. duben 2013, Mgr. Radek Drahný
Děti ze základní školy ve Víchové nad Jizerou dnes napadly stařinu v lokalitě zvané Homole. Podobný útok plánuji i děti z jiných krkonošských škol. Důvod těchto útoků je jednoduchý – snaha o zvýšení druhové rozmanitosti botanických lokalit.

Pražané si mohou poprvé objednat celoroční svoz bioodpadu

11. duben 2013, Ekodomov, o.s.
Množství svezeného bioodpadu v Praze narůstá. V roce 2012 šlo již o 5800 tun, zatímco v roce 2008 to bylo asi 2000 tun. Společnost Pražské služby, a.s., nyní poprvé nabízí možnost sběru a svozu bioodpadu prostřednictvím tzv. kompostejnerů i celoročně.
Listování: předcházející  | 3 | 4 [ 5 ]  6 | 7 další
Celkem 38 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.