Rubrika: UDRŽITELNÝ ŽIVOTNÍ STYL
Vyznáte se v olejích? 3.díl
20. červen 2016, Jan HolubVe třetím a posledním díle naší série článků o olejích se podíváme na ty zbylé, které se do přechozích pojednání nevešly. Přiblížíme si tak složení a vlastnosti nejen sezamového, makového, ale třeba i kokosového oleje. Jakožto našim čtenářům se vám tak do ruky dostává kompletní přehled nejpoužívanějších olejů, který vám zároveň umožní nahlédnout ty nejpodstatnější vlastnosti. S ohledem na vaše zdraví a potřeby organismu, tak budete…
Vyznáte se v olejích? 2. díl, aneb na co jaký rostlinný olej
31. květen 2016, Jan HolubV prvním díle jsme se seznámili s některými základními pojmy, zejména pak s rozdíly mezi nasycenými a nenasycenými tuky, stejně jako s tím v čem se liší nerafinované oleje od těch rafinovaných. Dnes se již podíváme na charakteristiku konkrétních olejů a zpřístupníme vám tak pragmatický přehled, který vám usnadní výběr vhodného oleje, například s ohledem na vaše zdraví nebo potřebu konkrétních vitamínů či minerálů.
Vyznáte se v olejích? 1. Díl základní pojmy
26. květen 2016, Jan HolubAť už je vaše odpověď jakákoliv, minimálně dobře se orientovat vám umožní dnešní článek, prostřednictvím kterého bychom vás chtěli seznámit s těmi nejdůležitějšími informacemi, které vám umožní vybrat ten vhodný pro daný typ kuchyně.
Konec dalších dvou jedů na evropských polích
25. květen 2016, Richard ŠedýEvropská komise zakázala s účinností od 30. září používat herbicidy amitrol a isoproturon. Rozhodnutí je průkopnické v tom, že jde o první látky, kde byla důvodem zákazu skutečnost, že jde o endokrinní disruptory. Informoval o tom britský list Guardian.
Proč zemědělci nedodržují zákon?
19. duben 2016, Richard ŠedýV čísle 14 časopisu Zemědělec si na stránce Zemědělského svazu ČR postěžoval v článku s titulkem Kdo chce psa bít,… ing. Vladimír Pícha na nekorektnost novinářů, kteří jen hledají, případně vytvářejí senzační případy na úrovni téměř národní katastrofy. Jako příklad uvedl sérii reportáží Žlutá smrt Jana Tuny.
Hmyzí domeček - proč by neměl chybět na zahradě a jak je vyrobit
31. březen 2016, Petra ŚtěpánkováNa správné přírodní zahradě si najdou užiteční živočichové i hmyz mnoho úkrytů, kupříkladu v hromadách větví, odlehlých koutech, v borce starých stromů, dutinách, skulinách, mezi kameny v zídkách a na mnoha dalších místech.
Môžu byť čmele (čmeláci) využiteľné pre poľnohospodárstvo a záhradu?
17. březen 2016, Mgr. Vladimír NemčekOpeľovanie rastlín zaraďujeme medzi ekosystémové služby - prínosy pre ľudí získavané z ekosystémov. Všeobecne známy nepostrádateľný dopad opeľovania rastlín živočíchmi na produkciu rastlín je často prehliadaný fakt.
Nejhůře se k pralesům chovají firmy Colgate-Palmolive, Johnson & Johnson a PepsiCo
7. březen 2016, Lukáš HrábekJakarta/Praha, 7. března 2016: Organizace Greenpeace zveřejnila žebříček hodnotící 14 nadnárodních korporací, které se zavázaly k nulovému odlesňování indonéských pralesů. Analýza ukazuje, že firmy musí vynaložit mnohem větší úsilí, pokud chtějí, aby palmový olej nebyl v budoucnu viníkem masivního odlesňování a aby se loňské ničivé požáry neopakovaly.
Na kodex pro prodejce pesticidů se firmy moc vlídně netváří
4. březen 2016, Richard Šedý[ téma: pesticidy, zemědělství, Agrofert, pole, potraviny ]
O skutečnosti, že se Asociace pro bezpečné potraviny, z. s. (APBP), která se dlouhodobě věnuje problematice užívání pesticidů a jejich dopadů na lidské zdraví, chystá navrhnout etický kodex prodejců a výrobců pesticidů, jsme již informovali.
Recyklace tanků na umělecká díla
1. březen 2016, Petr KadlíkKdyž se řekne recyklace, většinou nás napadne už nepotřebný papír, plast nebo sklo. Někoho možná napadnou 'recy věcí', kdy sami z již nepotřebného odpadu vytvoříte něco nového, užitečného a krásného. Co ale s opuštěným tankem?