Jak by evoluce musela optimalizovat lidské tělo, aby bez újmy přečkalo autonehodu?
Graham nemá žádný krk (tudíž si ho ani nemůže zlomit) a jeho tváře jsou doslova napumpované tukem (ochrana uší a nosu).
Mezi jednotlivými žebry se nacházejí „extra bradavky“ (v případě srážky zafungují coby airbagy) a kůže je mnohem silnější než u normálního člověka. Samostatnou zmínku si zaslouží také jeho nohy, ne nepodobné nohám králíka. Ty by mu v případě potřeby měly umožnit přeskakovat přes protijedoucí vozidla.
Jak sami vidíte, lidské tělo skutečně není koncipováno tak, aby dokázalo autonehodu vydržet – a proto bychom měli řízení věnovat maximální pozornost a zbytečně neriskovat. Realita je bohužel taková, že mezi nejčastější příčiny dopravních nehod patří používání mobilních telefonů za jízdy. Přitom podle odborníků nám nebezpečí hrozí i ve velmi nízkých rychlostech (25-35 kilometrů za hodinu)!
„Nejohroženější částí těla je samozřejmě hlava. I když už se zastaví, mozek se stále pohybuje vpřed, udeří do přední části lebky, odrazí se od ní zpět a zraní se ještě i o zadní stranu hlavy,“ vysvětluje trauma chirurg Christian Kenfield.
Příště, až vám během řízení přijde SMS, si tedy dobře promyslete, zda ji skutečně musíte otevřít okamžitě – nebo bude lepší nejprve najít vhodné místo k zaparkování a přečíst si ji až na něm.
Zdroj: Transport Accident Commission
témata článku:
autor:
Diskuze k článku „Jak by evoluce musela optimalizovat lidské tělo, aby bez újmy přečkalo autonehodu?“