Podzim
Dozvěděli jsme se totiž, že paní učitelky ve školce lhali. Pro některé to tehdy byla smutná zpráva, když jsme se dozvěděli, že ježci nikdy jablka jíst nebudou, tudíž ježeček + jablíčko = nikoli jednička, ale pětka.
Pan učitel vtipným způsobem (jak bylo jeho zvykem) pokračoval, že až uvidíme ježka, máme mu dát na bodliny jablko nebo hrušku a on je stoprocentně shodí a pokud ne, jedná se o určitě o nový druh ježka, který se je ště nebyl objeven. Přemýšlela jsem nad tím, proč ve školkách pletou dětem hlavy. Vím, je to sice roztomilé, ale pamatuji si, že i já ve školce a ještě dokonce v páté třídě, kreslívala usměvavého ježka jak si na bodlinkách nese jablíčko. Takže pokud někdo při přírodopisu nedával pozor, varování - ježek je hmyzožravec!Co ještě napsat o podzimu? Většina lidí jde do přírody a vnímá kouzelnou atmosféru tohoto období, vnímá barvy, čerstvý vzduch, a sem tam se pozdraví s několika zvířaty, které si nesou své zásoby na zimu do svých pelíšků, nor a komůrek. Několik lidí ale vidí podzim jako období, kdy je to samá bouřka, déšť, zima, ale sníh nikde. Myslím, že lepší je myslet na podzim v tom prvním případě.
A co napadne Vás, když se řekne podzim? Kaštany, les, vzpomínka na školu, nebo za pár měsíců jsou Vánoce...? Myslím, že do článku o podzimu by se toho dalo napsat mnohem, mnohem víc, ale na co psát, že se listy barví a zvířata se chystají na zimu? To už si snad každý zapamatoval... Tak mě ale napadá, že možná ne každý ví, proč se listy barví a padají..., ale o tom až příště...