Hledejte s námi Plzeňské poklady

autor: Tomáš Popp
Zahrajte si s námi hru inspirovanou geocachingem. Najděte pět vybraných přírodně zajímavých míst na území Plzně a získejte věcné ceny.

V rámci projektu „Plzeňské poklady“ realizovaného s finanční podporou Nadačního fondu Zelený poklad byla připravena hra pro širokou veřejnost inspirovaná tzv. geocachingem. (Geocaching je hra, která spočívá v použití navigačního systému GPS při hledání skryté schránky nazývané cache, o níž jsou známy jen její geografické souřadnice). Pět vybraných, přírodně zajímavých míst na území města Plzně, bylo identifikováno v souřadnicích GPS a označeno hracími štítky. Hledat plzeňské poklady je možné od 15. května do 31. července 2010.

„Úkolem hráčů je podle GPS souřadnic alespoň jeden z těchto plzeňských pokladů (památný strom, přírodně cenné místo apod.) najít, a to za pomoci GPS navigace či internetových mapových serverů, vyfotografovat jej, zapsat jeho název do hrací karty, a tu zaslat do ENVIC, občanského sdružení.“, vysvětluje Drahomíra Bílková, koordinátorka projektu z občanského sdružení ENVIC.

GPS souřadnice Plzeňských pokladů:
• N49°45.90’, E13°21.50’
• N49°45.55’, E13°20.23’
• N49°46.72’, E13°24.20’
• N49°45.81’, E13°25.07’
• N49°47.53’, E13°22.77’

Z doručených vyplněných hracích karet bude vylosováno 30 účastníků, kteří se mohou těšit na věcné ceny. Ostatní účastníci obdrží jako památku na svou účast nejen spoustu užitečných informací o stavu životního prostředí v Plzni a o způsobech, jak napomáhat jeho ochraně, ale také pamětní diplom hry.

Hrací karty a další informace o hře zájemci získají v Environmentálním informačním centru v Plzni, Prešovská 8 (pondělí, středa: 12:00 – 18:00, úterý, čtvrtek: 12:00 – 16:00). Ke stažení jsou k dispozici také na internetové stránce projektu www.envic-sdruzeni.cz/poklady .

Málo obyvatel Plzně ví, že jejich město patří pravidelně mezi tzv. oblasti se zhoršenou kvalitou ovzduší nebo že kvalita povrchových vod je průběžně na území města Plzně monitorována a její kvalitu mohou vylepšit i tím, že si budou vybírat mycí a prací prostředky, které neobsahují chlór a fosfor. Nebo že na území města Plzně je v současnosti 7 zvláště chráněných území, 3 naučné stezky a 9 památných stromů. „Proto je cílem projektu seznámit Plzeňany všech věkových kategorií s přírodními zajímavostmi a stavem životního prostředí města, které proslulo průmyslem a obývá ho více jak 185 tisíc občanů“, doplňuje Bílková.



autor:
datum vydání:
19. května 2010


Diskuze k článku „Hledejte s námi Plzeňské poklady“



 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!