5 tipů na nákup ekologických hraček
1. Přírodní materiály
Vybírejte pro děti hračky z přírodních materiálů, jako je dřevo nebo látka. Takové materiály jsou šetrnější už při výrobě a posléze se snadněji v přírodě vstřebávají.
Většina kategorií hraček existuje ve dvou variantách - plastové a přírodní materiály. Například dětské kuchyňky ze dřeva jsou odolnější, šetrnější a navíc krásně vypadají. Stejně tak dřevěné stavebnice pro děti jsou k planetě ohleduplnější. Můžete upřednostnit látkové panenky před plastovými nebo dřevěná dětská odrážedla místo plastových motorek.
2. Kvalitní a odolné
Vsaďte při nákupu na kvalitu. Vyberte si odolné a spolehlivé hračky, které s dětmi zvládnou všechna dobrodružství. Čím více toho hračka vydrží, tím déle bude děti bavit a o to menší je pravděpodobnost, že za pár měsíců skončí v odpadkovém koši a vy budete muset kupovat novou.
Když jsou hračky kvalitní a spolehlivé, často se dědí mezi několika dětmi. Díky tomu se předchází vzniku zbytečného odpadu a nadvýrobě.
Až tedy budete vybírat hračky, myslete na to, jestli se vám spíše vyplatí koupit hračku levně, nebo raději zainvestovat do pevných, spolehlivých materiálů a mít hračku pro všechny sourozence.
TIP na článek: Výběr nejlepších hraček pro děti
3. Méně je více
Záplava hraček neprospívá ani přírodě, ani dětem. Když jsou přehlceny podněty, často se v nich ztrácí, jsou zmatené a neví, po které dřív sáhnout. U ekologického nákupu hraček je tedy méně více.
Dejte si záležet s výběrem a vyberte takovou dětskou kuchyňku, která bude krásně ladit do dětského pokoje a děti i vy z ní budete nadšení.
Nekupujte 3 panenky každou s jinými vlásky, ale jednu, která vás nejvíce zaujme a děti si k ní vytvoří opravdový vztah. Nemusíte kupovat 5 druhů stavebnice pro děti. Kupte jednu kvalitní a multifunkční a postavte s ní nekonečno různých domů a aut.
S takovým přístupem nakonec i ušetříte. Sice se může zdát, že kupujete dražší hračky, ale když pečlivě vybíráte a kupujete jen takové, které si děti opravdu užijí, nakupujete jich méně a v součtu vám to vyjde levně.
4. Bez toxických lepidel a barviv
Ujistěte se, že pro výrobu hraček nebyla použita žádná toxická lepidla a barviva.
Všechny hračky by měly být opatřeny certifikátem CE, který potvrzuje jejich bezpečnost. Fakt, že hračka je vyrobena bez toxických lepidel a barviv, nebo že je opatřena certifikáty o bezpečnosti, je často také uveden v popisku produktu v e-shopech.
5. Recyklujte, obnovujte
Pokud se vám naskytne možnost koupit hračku z recyklovaných materiálů, nebo nějaké staré hračce vdechnout život, využijte ji.
Nechte panence přešít šaty a přišít upadlé očíčko a bude zase jako nová. Poproste šikovného truhláře, aby přebrousil dvířka dětské kuchyňky, a nově ji natřete. Nebo tvořte hračky i doma z obyčejných věcí, jako domeček pro panenky z krabic, nebo hudební nástroje z hrnců.
Děti doplňují jednoduché hračky svojí nekončící fantazií. K recyklované hračce můžete přidat příběh a děti ji budou milovat.
Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.
autor:
Další články na podobné téma | ||
---|---|---|
Není svíčka jako svíčka | Zázvor pravý – asijské zlato, které může i škodit, pozor v těhotenství | Skořice – kůra nejen do štrúdlu |
zobrazit více článků... |